Kutsealad

Sellelt lehelt saad teada kutseala töö iseloomu, töötingimuste, töökeskkonna, vajalike teadmiste, oskuste ja isikuomaduste, hariduse ja väljaõppe, töövõimaluste, lähedaste ametite, palga ning soodustuste kohta.

Üks kutseala sisaldab omavahel seotud ameteid, mida ühendavad sarnased tööülesanded ja eesmärgid. Näiteks on omavahel seotud juuksuri, grimeerija, jumestaja, kosmeetiku ja maniküüri ametid, mis kuuluvad iluteenindajate kutsealasse.

Andmebaasi pildid kuuluvad SA Innovele ning on tehtud Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest rahastatud programmide "Karjääriteenuste süsteemi arendamine" ning „Kutsehariduse populariseerimine“ erinevate projektide ja tegevuste raames, näiteks kutsemeistrivõistlused, karjäärispetsialistide koolitused, foto- ja jutuvõistlus" Aaretejaht" jms. Samuti on kasutatud SA Eesti Teadusagentuuri miks.ee lehe persoonilugude pilte.

Andmebaasi videoklipid on toodetud SA Innove poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest rahastatud programmi „Kutsehariduse populariseerimine“ raames. Klipid on valmistatud Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Televisiooni koostöös aastatel 2002-2004 valminud saatesarja „Ametilood“ ja programmi „Kutsehariduse populariseerimine“ raames 2011 valminud kutsemeistrivõistlusi tutvustava saatesarja „Meister X“ põhjal. Samuti leidub klippe, mis on toodetud SA Innove poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest rahastatud programmi "Karjääriteenuste süsteemi arendamine" raames või programmi partnerkeskuste poolt.