• Olulised momendid

  Vajadus küünetehnikute töö järele on pärit eelmise sajandi Hollywoodist, kui filmikaadrisse hakkasid ilmuma hoolitsetud daamikäed, sageli midagi hoides. Pikad küüned lisasid kompositsioonile elegantsi, kuid sageli oli vaja küüsi pisut järele aidata.
  Moevoolud on tulnud ja läinud, kuid kaunid küüned teevad endiselt rõõmu ka kaasaegsetele daamidele.

  Küünetehniku tööks on sõrme- ja varbaküünte hooldus ning kaunistamine – laki, maalingute, kleebiste ja kristallidega.
  Küünetehnik leiab tööd eelkõige linnades ja enam kui 500 elanikuga asulates. Väiksemates kohtades võib olla raskusi klientuuri loomisega.

 • Töö iseloom

  Küünetehnik võib oma tööd teha nii põhi- kui ka kõrvaltööna, olla nii palgatöötaja kui ka ettevõtja.
  Töö sobib nii naistele kui ka meestele. Euroopas on küünetehnikud sagedamini naised, Hiinas ja teistes idamaades on see pigem meestetöö.
  Vajalikud on klienditeeninduse oskused ning soov muuta oma kliendi päev elamuslikuks ja kauniks.

 • Töötulemus

  Küünetehniku töö tulemuseks on kliendi hoolitsetud käed või jalad, tänu sellele ka tema hea enesetunne ning võib-olla lausa kõrgem enesehinnang.

 • Töökeskkond

  Töö toimub alati siseruumides ja istuvas asendis. Klientide vahel on võimalik teha puhkepause ning leida pisut aega enese jaoks. Tööaeg on paindlik, võimalik ja vajalik võib olla töötamine ka õhtusel ajal või nädalavahetustel.
  Küünetehnikuna saab töötada ka liikumispuudega inimene. Kuna küüntehnik puutub oma töös kokku mitmete kemikaalidega, ei sobi see töö inimesele, kellel on kalduvus allergiatele.

  Tööaeg võib olla nii fikseeritud kui ka enese määratud. Oluline on täpsus ja korrektsus – klient peab saabudes leidma eest korras ruumid ning töövalmis küünetehniku.
  Küünetehniku töö eeldab tööks vajaliku aparatuuri ja töövahendite olemasolu.

 • Teadmised, oskused ja eeldused

  Vajalike oskustena tuleb selgeks õppida maniküüri ja pediküüri töövõtted, samuti küünte katmine ja modelleerimine erinevate tehnikate abil – akrüül-, kangas- ja geelitehnoloogia. Vajalikud on ka asjakohased teadmised anatoomia ning käte ja jalgade tervishoiu kohta. Küünetehnik ei ravi naha- ja küünehaigusi, kuid peaks oskama soovitada, kust nende puhul abi leida.

  Töö eelduseks on huvi ilumaailma vastu ja soov teha kaasinimesi kaunimaks. Vajalikud on vähemalt keskmised käelised eeldused ning liigutuste täpsus. Abiks on ka loominguline meel ja veidi tehnilist mõtlemist.
  Hea küünetehnik on sõbralik ja empaatiline, samuti hea suhtleja ning valmis pidevalt juurde õppima. Vajalikud on ka korrektsus, hügieeninõuete täitmine ning võime vastutada nii oma töö kui ka selle tulemuste eest.
  Küünetehniku keeleoskus kliendiga suhtlemisel peaks olema vähemalt A2 tasemel.

 • Haridus ja väljaõpe

  Küünetehniku töö eeldab vastava koolituse ning juhendatud praktika läbimist. Õppida saab nii kutseõppeasutustes tasemeõppes või kursustel kui ka töökohal juhendaja käe all.
  Kutseõppeasustuses tasemeõppes õppides tuleb kooli lõpetades sooritada kutseeksam. Eksam koosneb teoreetilisest ja praktilisest osast.

 • Töövõimalused

  Küünetehnik leiab töökoha ilusalongis või loob enesele ise töökoha. Viimasel juhul on vaja ka ettevõtlusteadmisi. Väiksemates kohtades on küünetehnikul sageli ka ripsmetehniku, depileerija ja jumestaja tööks vajalikud oskused ja vahendid.

 • Sissetulek, soodustused

  Praktikas on küünetehnikutel sageli põhipalk pluss protsent teenistusest, võimalik on töötada ka salongis tööpaika rentides. Ettevõtlussoovi korral võib tegutseda nii FIE kui ka ettevõttena või pakkuda tööd ka teistele iluteenindajatele.

  Täistööajaga töötades ning klientidelt head tagasisidet saades on palgatase Eesti keskmine.
  Soodustuseks on informatsioon ilumaailma uute võimaluste kohta ning võimalus iluinnovatsiooni esimesena proovida.

 • Karjääritee

  Küünetehniku taseme näitajaks on eelkõige rahulolevad kliendid ning parim reklaam liigub suust suhu.
  Kuna ilualad on pidevas arengus, jätkub küünetehnikul alati, mida töö kõrvalt juurde õppida.
  Võimalik on laiendada oma töövõimalusi ka teistele ilualadele või õppida täiskasvanute koolitajaks ning pakkuda ka koolitusi ja praktikat.
  Heade müügioskuste korral on võimalik lisatööna müüa erinevaid iluhooldusvahendeid.

 • Lisateave

 • Lähedased ametid

  Kosmeetik. Kosmeetik on nahahooldusspetsialist, kes puhastab naha ning annab sellele toodete abil kauni ja terve välimuse. See valdkond areneb kiiresti, turule tuleb pidevalt uusi ilu- ja nahahooldustooteid. Kosmeetiku töö nõuab pidevat enesetäien...

  Loe täpsemalt »

  Ripsmetehnik

  Depileerija

  Maniküürija-pediküürija